Anasayfa » Sosyalben Ürünleri Toplumsal Fayda Yaratıyor

Sosyalben Ürünleri Toplumsal Fayda Yaratıyor

by PLUS

Ünlülerin ve gönüllülerin tasarladığı birbirinden zevkli SosyalBen ürünleri toplumsal fayda yaratıyor.

2021’e İyilik Dolu Bir Alışverişle Başlayın

SosyalBen Store’da satışa sunulan özel tasarım ürünler 2021’de daha çok çocuğun yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.

SosyalBen Vakfı, Türkiye’nin ve dünyanın salgınla savaştığı bu dönemde de faaliyetlerine devam ederek çocukların yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Bugüne kadar 11 ülkede 45 bini aşkın çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, dezavantajlı bölgelerde yaşamını sürdüren çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve kendilerini geliştirmelerini hedefliyor. Hayata geçirilen yüksek verimli faaliyetlerle toplumsal fayda yaratmayı ve bu faydayı sürdürebilir hale getirmeyi amaçlayan SosyalBen Vakfı, çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan SosyalBen Store üzerinden gerçekleştirilen satışlarla daha çok çocuğu mutlu etmeyi başarıyor.

2020 yılını geride bırakıp 2021’e yeni umutlarla merhaba demişken SosyalBen Store’da yer alan, tamamı gönüllüler ve destekçiler tarafından tasarlanan birbirinden renkli ve şık dizayna sahip ürünler sevdiklerini mutlu etmek isteyenler için doğru bir seçim. SosyalBen Store’da farklı kullanım alanlarına sahip çeşitli ürünler mevcut. Çoraplardan hoodie’lere, Not defterlerinden şemsiyelere ve kullanışlı aksesuarlara kadara birçok farklı alternatif bulunuyor.

SosyalBen Store ürünleri arasında sosyal fayda sağlamayı kendine görev edinmiş ve sosyal sorumluluk duygusu güçlü olan ünlü destekçi isimlerin imzalı ürünlerini bulmak da mümkün.

SosyalBen Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ece Çiftçi çocukların yüzlerindeki tebessüme şahit olmanın verdiği mutluluğa parmak basarak, “SosyalBen benim için bir tutku. Beni bu tutkuya bağlayan ise yarattığımız fayda. Gerçekleştirdiğimiz fiziki ve çevrimiçi faaliyetlerde gördüğüm her bir gülümseme bu işe bağlılığımın sebebini bana hatırlatıyor. SoyalBen’i kurarken amaçlarımdan biri yaratmak istediğim faydanın sürdürülebilir olmasıydı. İşte bu konuda SosyalBen Store, sadece vakıf için değil Türkiye’de dezavantajlı bölgelerde yaşamını devam ettirmeye çalışan çocuklar için de çok önemli. Gönüllülerimizle ve ünlü isimlerle tasarladığımız Store ürünlerinden oluşan her bir alışveriş bir çocuk gülümsemesine katkı demek. Bu açıdan baktığımızda SosyalBen Store’u bir alışveriş platformu olarak değil, Vakfa fon sağlayan ve bu fon sayesinde sosyal fayda yaratan önemli bir değer olarak görüyoruz” dedi.

SosyalBen Store ürünlerine www.sosyalbenstore.com‘un yanı sıra lidyana.com, n11.com, shopier.com, trendyol.com gibi farklı dijital satış kanallarından ulaşabilirsiniz.

SosyalBen Vakfı Hakkında

2013 yılında kurulan SosyalBen Vakfı; Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a, Nepal’den Moğalistan’a, Kamboçya’dan Karadağ’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği saha çalışmalarıyla bugüne kadar 45.000’i aşkın çocuğun hayatına dokundu. Vakıf çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlamayı ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak yaşadıkları dünyanın farkında, sorumlu bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. SosyalBen Vakfı, çalışmalarına kaynak oluşturmak amacıyla kurulan SosyalBen Akademi Türkiye’deki gönüllülük oranını artırabilmek ve daha yaşanılabilir bir dünya yaratmak için kurumsal firmalara, eğitim kurumlarına ve yurt dışı üniversitelerine hazırlanan bireysel öğrencilere sosyal sorumluluk proje danışmanlığı hizmeti veriyor ve elde ettiği karın %45’ini SosyalBen Vakfı’na aktararak sürdürülebilir bir fon sağlıyor. SosyalBen Store ise yine Vakfın çalışmalarına kaynak sağlamak amacıyla gönüllüler ve destekçiler tarafından tasarlanan çeşitli ürünlerin satışını gerçekleştiriyor ve buradan elde edilen karın %35’i ise yine SosyalBen Vakfı’nın sürdürülebilirliğini sağlamak adına kullanılıyor.

Detaylı Bilgi İçin

SosyalBen Web Sitesi: www.sosyalben.org
ARPR İletişim Danışmanlığı: 0216 418 33 34 / www.arpr.com.tr
Zeynep Kayhan: 0538 559 30 60 / [email protected]
Ece Okuyucu: [email protected]

İLGİLİ YAZILAR

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Çerezleri kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Ok Devamı