Anasayfa » Soner Sarıkabadayı: Seveni Arıyordum, Buldum!

Soner Sarıkabadayı: Seveni Arıyordum, Buldum!

by PLUS

“Ölümüne” single’ı ile listelere hızla giriş yaparak hit yapma alışkanlığında vazgeçmeyen ünlü  pop yıldızı Soner Sarıkabadayı, müzik kariyeri ve özel hayatına dair samimi açıklamalarını, Mart Sayısı Plus Dergisi’ne özel Gülşah Uçar’la yaptığı sohbette anlattı.

Röportaj: Gülşah Uçar

“Ölümüne” şarkısı nasıl bir şarkı? Neden bu kadar çok ara verdiniz?
Çok ara verdiğimi düşünmüyorum. Biz buna ara demeyelim, şarkılarımın piyasa çıkma kısmetinin karar zamanı diyelim. Şarkıların piyasaya çıkma zamanına kaderine kendi karar veriyor. Benim için aranın uzun olması kısa olması diye bir kavram hiç olmadı.

“Ölümüne” şarkısı sözleriyle gündeme geldi. Şöyle diyorsunuz: “Her şeyi aldın ama birazı kaldı, bana yetti. Kalbimi saldın ama mesafeler seni çekti. Bi’ güzele daldın o da seni bu gölgelere ekti. Oyalandın iyi de şimdi kim ne kadar etti?” Bu sözlerde birine gönderme mi yaptınız?
Bugüne kadar hiçbir şarkı birine gönderme olarak yazmadım. Şarkı sözlerinde herkes kendinden duygular bulabilir. Ölümüne şarkısında birine gönderme yok ama isteyen herkes başka herhangi birine gönderme yapabilir. Genelde şarkılarım sözlerini özgür bırakıyorum.

Sizce pop müziğin modası geçemiyor mu yani?
Tabii ki geçmiyor. Sadece güncelleniyor. Bu güncellemenin ilk temsilcisinin “Ölümüne” olması ve şarkımın çok beğenilmesi mutluluk verici. Aslında hem tarz olarak hem de sound olarak yeni nesil pop’a ölümüne gibi bir şarkıyla güncelleme getirmek mutluluk verici diyebiliriz.

Madelein Lopez Camelo ile evleneceğiniz haberleri çıktı. Düğün ne zaman?
Evet, doğru ama düğün tarihi konusunda henüz tam bir karara varamadık ama şöyle bir bahar düğünü olsa diye de içimizden geçmiyor değil.

Evlendiğinizde müstakbel eşinizin modelliğe devam etmesini sorun eder misiniz?
Ben onu bu mesleği sayesinde tanıdım. “Tarifi Zor” şarkımın klip yüzüydü. Şu an yaşadığım tarifi zor duygularımın ilk kıvılcımı “Tarifi Zor” klibimde olmuştu. Tabii ki arzu ettiği kadar devam edebilir. Kadınımın çalışmasına karışmam. Gerekirse çalışma zorunluluğunu ortadan kaldırırım. Gerisi onun kararı ve ben buna şimdiden saygı duyuyorum.

“Kimseye benzemediğimi çok iyi biliyorum.” Sizin için hit şarkıların formülünü çözen adam yorumları yapılmış sırrınız nedir?
Zaten iddiam ve özelliğimin bu olduğunu düşünüyorum. Hit yapamıyorsam burada ne işim var.

Şarkının videosunda neden kimsenin saçı yok? Özel bir sebebi var mı?
Yönetmenim ve menajerim Selim Akar farklı fikir arayışları içindeydi. Casting Killer ajansının modellerini bana gösterdiğinde ‘skinhead (dazlak)’ yaşam tarzını benimseyen kel modelleri çok beğendim. Görsel bir zenginlik katacağını düşündüm. Türkiye’de insanların yüzde 30’u genetik olarak keldir. Kellik ben dahil kimsenin tekelinde değildir. Kellik bir imaj değil, genetik bir mirastır.

Evliliğe nasıl bakıyorsunuz?
Bir yıldan uzun süredir birlikteyiz ve mutluyuz. Her an evlenebilirim, ben sürprizleri severim. Gerçekten seveni arıyordum ve buldum baba olmaya fazlasıyla hazırım.

Bu zamana kadar sevgilileriniz hep yabancıydı. Denk mi geldi?
Topu topu iki yabancı modelle ilişkim oldu. Kişisel bir tercih olarak ilişkilerimi göz önünde yaşamamaya özen gösterdiğim için aklınızda bu ilişkilerim kalmış olabilir. Size de hak veriyorum yani.

Sizi evliliğe kadar götüren en önemli etken ne oldu?
Gerçekten seveni arıyordum ve buldum.

Bir kadında sizi en etkileyen şey nedir?
Her kadın erkeği için etkileyicidir ama doğru insanların buluşması konuyu uzun vadeli ilişkiye ve en ciddi beraberlik seviyesine getirir.

Madelein Lopez Camelo’nun en çok neyinden etkilendiniz?
Hayata karşı pozitifliğinden etkilendim. En önemlisi de Soner Sarıkabadayı ve Soner’i ayrı tutmasından. Samimi bir enerjiye sahip.

Aileler de tanıştı mı?
Tabii. Herkes birbirini çok sevdi.

Sabırsız mısınız?
O da var. İnsanların tüketim hızı çok arttı. Kısa sürede hemen yeni şarkı bekliyor dinleyiciler. 10 şarkılık bir albüm yayınlıyorsun, çıkış parçasından sonraki 9 şarkı artık eski oluyor. Konu albüm yapmak da değil. Zaten dünyada milyonlarca albüm yapıldı ve yapılacak. Konu, güzelden daha güzel işler yapmak. Ben güzelden daha güzel şarkılar yapmak istiyorum.

Zor mu beğenirsiniz?
Evet. Bir şarkıyı yayınladığınız zaman o haliyle yıllarca hafızalarda kalıyor. Gerçeklerden kaçmanız da mümkün olmuyor. Yeteneklerimi tam olarak gösterebilmem, çok çalışmam gerekiyor.

“İnsanların ilgisine bayılıyorum”. Gördüğünüz ilgiden memnun musunuz?
İnsanların ilgisinden çok hoşlanıyorum. Hatta bayılıyorum. Bana ilgi gösterilmediğinde içimden; “Niye benimle ilgilenilmiyor?” diye geçirdiğim oluyor. Sonra da kendimi telkin ediyorum; “Herkes sana ilgi göstermek zorunda değil” diye. Bireysel olarak da ilgiden hoşlanıyorum.

Sizin için “hit şarkı formülünü çözen adam” yorumları yapılmıştı. Nedir oradaki sır?
Maraton zaferini hedefliyorum. Zaten iddiamın ve özelliğimin bu olduğunu düşünüyorum. Hit yapamıyorsam burada ne işim var? Çok iddialı ve çok başarılı değilsem insanlar neden benimle çalışmak istesin? Bunlar benim için gayet güzel ve beklediğim süreçlerin sonucu. Şarkılarımı paylaşmak çok hoşuma gidiyor. Zaten hepsini ben söyleyemezdim. Türkiye’nin en değerli sanatçılarıyla çalıştım.

Hep sizden beklenen tarzda şarkılarla çıkıyorsunuz. Dinleyicilerinizi çok şaşırtmıyorsunuz. “Kimin ne kadar derin olduğunu zaman gösterir.”
Bunu her duyduğumda ne kadar doğru yolda olduğumu görüyorum. Çünkü ben 100 metreden ziyade maraton zaferini hedefliyorum. Maratonda da en önemli şey nefesini doğru ayarlamak. Şarkılarımın hiçbiri aynı değil. Radyolara bakın, birçok şarkı var ancak dinleyicilerimiz hangisini isterse o zirvede tamamlıyor. “Ben geçen sene zirvedeydim” ya da “buralar bana ait” gibi düşüncelerden ziyade dinleyicilerin gönlündeki yerimiz her şeyi belirliyor. Yapabileceğimin en iyisini yapıp yayınlıyorum, son karar her zaman dinleyicilerimindir.

İLGİLİ YAZILAR

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Çerezleri kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Ok Devamı