Anasayfa » Buğulu Bakışlardan Vazgeçemiyoruz: Smokey Eyes

Buğulu Bakışlardan Vazgeçemiyoruz: Smokey Eyes

by PLUS

Makyajımızda bir odak noktası olacaksa çoğunlukla onun bakışlarınız olmasını isteriz. Vurguyu bakışlarımıza taşıyacak koyu ve buğulu göz makyajına ise asla hayır diyemiyoruz.

Gündüz veya gece, iş yerinde veya dışarıda… Ne zaman bakışlarımızı vurgulamak istesek buğulu veya dumanlı göz makyajlarını tercih ediyoruz.

Peki buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Makyajınızın gün boyu büyüleyici görünmesi için, mutlaka göz kapaklarınıza primer baz uygulamalısınız. Primer sayesinde farın gün boyu kalıcılığını sağlamış olursunuz.

Göz makyajınızı yaparken, ilk olarak göz kapağınızın tamamına üzerine nötr bir renk sürerek göz makyajına baz oluşturmalı ki bu renk sayesinde bir sonraki adımlarda uygulayacağınız  koyu renkleri daha kolay bir şekilde karıştırma fırsatı bulacaksınız.

Buğulu göz makyajı için gözlerinize derinlik katmak istiyorsanız, bu adıma dikkat etmelisiniz. Göz makyajında kullanmak istediğiniz en koyu rengi seçerek göz kapağınızın katlama çizgisine uygulayın ve iyice dağıtın. Bu adım göz kapağının katlama çizgisini birleştirecek ve size iddialı bir görünüm yaratacaktır.

Gözlerinizin katlama çizgisini ortaya çıkardıktan sonra sıra geldi ufak makyaj hilesine.. Göz kapağının tam ortasına yani göz bebeğinin hizasına far paletindeki metalik tonu sürüp iyice dağıtın. Buğulu makyaj uygularken dağıtma işi çok önemlidir bunun için mutlaka temiz bir fırça kullanın.

Buğulu makyajın en önemli adımlarından biri de hacimli kirpiklerdir. Kirpiklerin daha ön plana çıkartılması için alt ve üst kirpik dibini koyu renk bir farla, mümkünse kahve tonlarında bir farla doldurmanın buğulu göz makyajınıza inanılmaz etkisini göreceksiniz.

İLGİLİ YAZILAR

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Çerezleri kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Ok Devamı