Anasayfa » Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

by PLUS

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından her yıl verilen ve Oscar Ödülleri’nin de habercisi olarak görülen Altın Küre Ödülleri’nin 77’ncisinde; TV ve dizi dünyasının en iyileri, ABD’nin Los Angeles kentindeki Beverly Hilton’da, 5’inci ve son kez Ricky Gervais’in sunduğu törenle sahiplerine verildi.

Gecenin sürprizi Drama Dalında En İyi Film 1917 olurken, Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği “Once Upon a Time in Hollywood” hem En İyi Senaryo hem de Müzikal ya da Komedi Dalında “En İyi Film” ödüllerini aldı. Filmin yıldız oyuncularından Brad Pitt de “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” Ödülü’nün sahibi oldu.

Efsanevi Hollywood yıldızı Judy Garland’ın yaşam öyküsünü anlatan, biyografi türündeki “Judy” filmiyle Renée Zellweger “En İyi Kadın Oyuncu” seçilirken, yılın favori filmlerinden “Joker”in başrol oyuncusu Joaquin Phoenix “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü. “The Farewell” filmindeki rolüyle Müzikal ya da Komedi Dalında “En İyi Kadın Oyuncu” seçilen Awkwafina, Altın Küre tarihinde bu ödülü kazanan ilk Asyalı oyuncu oldu.

Yılın Drama Dalında En İyi Dizisi Succession olurken; Fleabag ve Chernobyl diğer kazanan diziler oldu. Olivia Colman ve Brian Cox drama dizisi performanslarıyla ödüllendirildi. Güney Kore yapımı Parasite, “Yabancı Dilde En Film” seçildi.

golden globes altin kure odulleri

İLGİLİ YAZILAR

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Çerezleri kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Ok Devamı